نشست با مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت

نشست با مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت

 

اخبار برگزاری جلسات انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی

به گزارش روابط عمومی، در روز سه شنبه مورخ ۰۹/۰۷/۹۸ و از ساعت ۹ صبح، نشستی با حضور دبیر و اعضای هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی، با مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت و در محل دفتر ایشان برگزار گردید. در ابتدای این جلسه اقای مهندس حسین فرهادی، رییس هیأت مدیره انجمن ضمن تقدیر از برگزاری این جلسه، تاریخچه ای از انجمن و زمینه فعالیت اعضا، ارایه نمود. ایشان در ادامه به موضوع ثبت رشته اتوماسیون صنعتی در سازمان برنامه و بودجه اشاره نمود.

فرهادی در صحبت های خود به موضوع ساماندهی کدینگ محصولات اتوماسیون صنعتی پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا با ایجاد بستر تعامل و همکاری با شرکت های تولید کننده محصولات صنعت اتوماسیون، این مهم محقق گردد. عضویت انجمن اتوماسیون صنعتی در اتاق بازرگانی ایران، شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی و حرفه ای کشور، از دیگر موضوعات مطروحه در صحبت های ایشان بود. رییس هیأت مدیره انجمن اتوماسیون صنعتی با تأکید بر تعامل خوب میان این انجمن و دفتر صنایع برق و الکترونیک در زمینه اعلام توانمندی های ساخت داخل و همکاری با آقای مهندس فروتنی در این زمینه ، انجمن اتوماسیون صنعتی را از انجمن های پیشتاز در زمینه همکاری با وزارت صمت، پیرامون سامانه توانیران دانست.

پس از صحبت های ایشان، آقای مهندس وحید تیموری، دبیر انجمن با اشاره به انتشار ۲۳ ساله ماهنامه تخصصی صنعت هوشمند که در بر گیرنده طیف گسترده ای از مخاطبان، متخصصان و صنعتگران حوزه اتوماسیون صنعتی می باشد، هدف از انتشار این ماهنامه را به عنوان نشریه صنفی صنعت اتوماسیون، کمک به شناخت بهتر اتوماسیون صنعتی در کشور بیان نمود. با توجه به ابراز علاقه آقای مهندس کیوان گردان، مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت، دبیر انجمن توضیحاتی پیرامون ساختار اداره ماهنامه صنعت هوشمند نیز ارایه نمود.

تیموری در ادامه به راه اندازی سایت IIMAG به عنوان سایت تخصصی ماهنامه صنعت هوشمند با هدف توسعه کار در قالب رسانه اشاره نمود. عضویت انجمن اتوماسیون صنعتی در فدراسیون صنعت نفت به عنوان عضو هیأت مؤسس و همچنین حضور دوساله در هیأت مدیره فدراسیون، حضور رییس هیأت مدیره این انجمن در اتاق فکر تأمین اجتماعی اتاق تهران به عنوان تنها نماینده بخش خصوصی و نیز عضویت نماینده انجمن در کمیسیون های اتاق ایران، از موضوعات مطرح شده در صحبت های دبیر انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی در این جلسه بود.

در ادامه جلسه فرهادی، مشکلات بر سر راه شرکت ها در حوزه تأمین اجتماعی را مطرح و به عضویت ۴ ساله در کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران و همچنین تعامل با مرکز پژوه های مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موضوع اشاره نمود . سپس مدیر کل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت، با توجه به برگزاری جلسات در آن وزارتخانه پیرامون موضوع تأمین اجتماعی، از رییس هیأت مدیره این انجمن خواست تا در جهت تسهیل در روند کار، مستندات مربوط به تأمین اجتماعی را با توجه به اشراف ایشان به موضوع، ارایه نماید. در بخش دیگری از جلسه، آقای مهندس مهدی شهابی نایب رییس انجمن، به فراگیر بودن فعالیت های انجمن اتوماسیون صنعتی با توجه به حضور صنعت اتوماسیون در تمامی صنایع، این مهم را به عنوان فرصت مطرح نمود.

ایشان در ادامه به تشکیل کمیته های عمومی و تخصصی در انجمن اشاره نمود. پس از صحبت های ایشان، آقای مهندس مهرداد رستگار خجسته، عضو هیأت مدیره انجمن اتوماسیون صنعتی به مشکلات شرکت های یکپارچه ساز سیستم های اتوماسیون صنعتی اشاره نمود و از آقای مهندس گردان درخواست کرد تا در جلسات جداگانه بتوان به بررسی مشکلات شرکت های یکپارچه ساز پرداخت که این موضوع با موافقت ایشان همراه شد. آقای مهندس حسین فرهادی در پایان جلسه با اشاره به موضوع واگذاری پروژه ها به شرکت های خارجی، بر استفاده از فرصت ها و واگذاری پروژه ها به شرکت های توانمند ایرانی فعال در صنعت اتوماسیون کشور با توجه به سوابق درخشان شرکت های داخلی در این حوزه تأکید کرد.

در پایان این جلسه، آقای مهندس کیوان گردان، اعلام آمادگی نمود تا با حضور در محل دبیرخانه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی با نمایندگان شرکت های عضو در کمیته های انجمن، نشستی را برگزار نماید تا با شناخت ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در انجمن، بستر افزایش سطح همکاری های آتی میان انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی و دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت، شکل گیرد.

اخبار برگزاری جلسات انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی

درباره هادی بنایی

بررسی بیشتر

وام کم بهره , ارائه ضمانت‌نامه , خدمات توانمندسازی , صندوق نوآوری و شکوفایی , دانش‌بنیان

کاهش ریسک بخش خصوصی در زمینه توسعه فناوری

مصاحبه اختصاصی ماهنامه صنعت هوشمند و وب سایت iimag.ir با آقای دکتر سیاوش ملکی‌فر معاون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *