نگاهی بر هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت

هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت در روز جمعه چهاردهم مهرماه با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.
در نمایشگاه امسال، ۹۳۵ شرکت از ایران و ۲۲ کشور جهان محصولات و توانمندیهای خود را در زمینه های تجهیزات صنعتی و کارگاهی، خطوط تولید صنایع بزرگ و کوچک، ابزار آلات خطوط تولید، صنایع پیشرفته، اتوماسیون صنعتی، خدمات فنی، مهندسی و مشاوره ای، سرمایه گذاری صنعتی، فروش و خدمات پس از فروش و سایر صنایع وابسته به نمایش گذاشتند.
در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت، کشورهای، چک، سوئد، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، رومانی، امارات، بلغارستان، هلند، لهستان، اسپانیا، فرانسه، هند، چین، ژاپن، تایوان، انگلیس، سوئیس، فنلاند، ترکیه، ایرلند و مالزی در قالب پاویون های مجزا در سالنهای مختلف، حضور قابل توجهی داشتند که این امر نشان دهندهی اهمیت نمایشگاه بین المللی صنعت تهران در خاورمیانه به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاههای صنعتی می باشد.

نمایشگاه صنعت 96 , هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت , صنعت هوشمند

نمایشگاه بین المللی صنعت در ۲۵ هزار مترمربع برگزار گردید و طی آن ۴۱۰ شرکت داخلی و ۵۲۵ شرکت خارجی آخرین تولیدات و دستاوردهای خود را در معرض نمایش گذاشتند. همچنین در زمان برپایی نمایشگاه هیأتهای تجاری و صنعتی مختلف از کشورهای آسیایی و اروپایی جهت برگزاری جلسات کاری از نمایشگاه صنعت دیدن کردند. برگزاری چند گارگاه و نشست تخصصی با حضور مسئولان، صنعتگران، استادان دانشگاه ها و پژوهشگران و همچنین برگزاری چندین کارگاه آموزشی مرتبط با موضوع نمایشگاه از دیگر برنامه های جانبی هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران بود.
آشنایی با تازه ترین تولیدات و پیشرفت های حوزه ی صنعت، تبادل اطلاعات، دانش فنی و فناوری روز بین مشارکت کنندگان، آشنایی شرکت کنندگان و بازدید کنندگان با آخرین دستاوردهای عرضه شده در بخش های مختلف صنعت، ارتباط مستقیم تولید کنندگان و مصرف کنندگان، ایجاد فرصت های سرمایه گذاری، ایجاد فرصت های اشتغالزایی و بازاریابی و توسعه صادرات از مهم ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بود .

انجمن صنفی شرکتهای اتوماسیون صنعتی همانند ادوار گذشته، امسال نیز در نمایشگاه بین المللی صنعت تهران حضور داشت و در زمان برپایی نمایشگاه میزبان بازدیدکنندگان و علاقمندان به این حوزه بود. در این مدت در غرفه انجمن جلسات متعددی با هدف جذب عضویت شرکتهای فعال در زمینه های مرتبط با اتوماسیون صنعتی، شناساندن توانمندی اعضای انجمن، معرفی شرکتهای انجمن در زمینه ی فعالیتهای مورد تقاضای مراجعین جهت همکاری، توزیع ماهنامه صنعت هوشمند و ثبت نام از علاقمندان اشتراک و یا درج آگهی در ماهنامه تخصصی کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی صنعت هوشمند، و میزبانی از اعضای شرکتهای عضو انجمن که در نمایشگاه صنعت غرفه داشتند، از دیگر اهداف حضور انجمن صنفی شرکتهای اتوماسیون صنعتی در این نمایشگاه بود.
در نمایشگاه بین المللی صنعت امسال، شرکتهای نارون آرا، مولد گشتاور ایرانیان، فرآیند تجهیز خاور، پرتوصنعت، قشم ولتاژ، ابزار دقیق وستا و فراسیس تهران از اعضای این انجمن با نام شرکت و یا با نمایندگیهای مطبوع شان حضور داشتند و در مدت ۴ روز برپایی نمایشگاه، نمایندگان انجمن برای گفتگو و تهیه ی گزارش از غرفه شرکتهای عضو حاضر در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران بازدید کردند.

نمایشگاه صنعت 96 , هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت , صنعت هوشمند

از دیگر اقدامات انجمن در زمان برپایی نمایشگاه صنعت، بازدید از غرفه شرکتهایی بود که در گذشته عضو انجمن صنفی شرکتهای اتوماسیون صنعتی بودند که این مهم با هدف دعوت دوباره به حضور آن شرکتها جهت عضویت و نیز شنیدن نظرات، پیشنهادات و انتقادات احتمالی ایشان پیرامون انجمن انجام شد که از آن جمله می توان به شرکتهای هوای فشردهی پارس، ایران مدار و تبریز پژوه اشاره کرد. همچنین با حضور نمایندگان انجمن در غرفه شرکت بازرگانی موسوی از شرکتهای غیر عضو انجمن، به جهت حضور مستمر در بخش آگهی و تبلیغات ماهنامه تخصصی صنعت هوشمند از این شرکت تقدیر شد. هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت تهران از ۱۴ تا ۱۷ مهر در ۱۰ سالن و همچنین فضای باز نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردید و از ساعت ۱۰ الی ۱۸ پذیرای بازدید کنندگان و علاقمندان به حوزه صنعت بود.

درباره مدیر سایت

بررسی بیشتر

کرونا , اتوماسیون صنعتی , رباتیک صنعتی , انقلاب رباتیک چین , اقتصاد چین , COVID-19 , Industrial Automation , Industrial Robotics , China’s robot revolution , China economy

پیام روشن و قاطع COVID 19 به صنعت

 استفاده از اتوماسیون صنعتی یک الزام است بخش چهارم شتاب چینی ها در بکارگیری بیشتر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *