توسعه انرژی هامرز

نشست  های صمیمی با اعضا

در ادامه ی بازدیدهای انجمنی از شرکت های عضو در جهت آشنایی بیشتر با روند فعالیتهای ایشان و نیز شنیدن دیدگاهها، نظرات و خواسته های صنفی شرکت های عضو از انجمن، در روز دوشنبه مورخ ۰۷/۱۲/۹۶، میهمان شرکت توسعه انرژی هامرز بودیم. در این بازدید که آقای مهندس تیموری، دبیر انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی، خانم مهندس محمودی، مدیر اجرایی ماهنامه ی صنعت هوشمند و آقای هادی بنایی، مدیر روابط عمومی انجمن حضور داشتند، دیدار و گفتگویی را با آقای مهندس پیام قدیری، مدیر عامل شرکت توسعه انرژی هامرز انجام دادند.

در ابتدای این جلسه، قدیری به تاریخچه­ی شرکت اشاره و بیان نمود: شرکت توسعه انرژی هامرز در سال ۱۳۸۷ تاسیس و با سابقه ی درخشان قابلیت ارائه خدمات EP ، EPC  ،P   و C را دارا می باشد. سیاست تیم مجرب این شرکت، حضور پررنگ در عرصه مهندسی، تامین کالا و نیز اجرای پروژه های داخلی و بین المللی می باشد.
ما به عنوان پیمانکار تاسیسات، اتوماسیون، نیرو و انفرماتیک ؛ جهت بهبود شرایط زندگی و ایجاد امکان استفاده بهینه از مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی،  بهترین و سریعترین خدمات را از طریق  طراحی، تهیه و اجرای کلیه تجهیزات با استفاده از نیروی متخصص و بالاترین تکنولوژی روز،  به تمامی کارفرمایانمان در کشور ایران ارائه می دهیم.  وی افزود: شرکت توسعه انرژی هامرز  عضو انجمن صنفی کارفرمایان شرکت های فنی مهندسی تهران و نیز رتبه ۵ تاسیسات و تجهیزات  و  رتبه ۵ نیرو هستیم و امید واریم در آینده با کسب رتبه ۱ در حوزه های تاسیسات و تجهیزات،نیرو و انفرماتیک، همچنین ارائه سریعترین و با کیفیت ترین خدمات، کسب حداکثر رضایتمندی کارفرمایان خصوصی و دولتی و همچنین ایجاد ارزش افزوده برای کارفرمایان  از طریق ارائه راهکارهای بهینه را شاهد باشیم.

 ایشان در ادامه افزود: شرکت توسعه انرژی هامرز با بهره گیری از کادری مجرب اقدام به طراحی، تهیه اقلام و تجهیزات مورد نیاز و نیز اجرای کلیه تاسیسات مکانیکی و الکتریکی ساختمان ها می کند. این پروسه با دریافت نظرات و نیازهای کارفرما شروع و پس از محاسبات دقیق – شامل محاسبه بار حرارتی – برودتی، آب گرم مورد نیاز، محاسبات روشنایی، نیرو و…. – برنامه زمان بندی و اجرا تدوین شده و عملیات اجرایی با تامین منابع آغاز می گردد و کلیه عملیات اجرایی در حین اجرا توسط مهندسین شرکت پایش شده و با نقشه های از پیش تهیه شده مطابقت داده می شود. در صورت نیاز نقشه ها اصلاح و در انتها نقشه های ازبیلت (چون ساخت) تهیه و یک نسخه ی آن به کارفرما تحویل داده می شود. نسخه ای دیگر جهت اقدامات آتی (همچون تعمیر و نگهداری، گارانتی) نزد شرکت بایگانی می شود.

 قدیری در زمینه ی فعالیتهای شرکت در زمینه ی اتوماسیو صنعتی گفت: شرکت توسعه انرژی هامرز اقدام به طراحی، تهیه و ساخت انواع سیستم های اتوماسیون بسته به نیاز کارفرما می نماید. این پروژه ها با بررسی نیاز کارفرما و امکان سنجی عملیاتی بودن یا نبودن آغاز می شود. پس از طراحی دینامیکی و استاتیکی مورد نیاز پروژه، اقدام به طراحی کنترلرها و عملگرها شده و پس از شبیه سازی توسط نرم افزارهای موجود فرآیند خرید تجهیزات مورد نیاز آغاز می گردد. سپس تجهیزات در محل پروژه نصب و نرم افزارهای مورد نیاز بر روی سخت افزارها پیاده سازی و سیستم راه اندازی می شود. سیستم هایی از قبیل BMS ، دستگاه های صنعتی با مصارف خاص، آبیاری های اتوماتیک و … در این گروه پروژه ها قرار می گیرند. شرکت ما با بهره گیری از تجهیزات روز دنیا و کادری مجرب اقدام به طراحی، تهیه و اجرای سیستم های حفاظت الکترونیک می نماید. این سیستم ها مشتمل بر سامانه های اعلام و اطفاء حریق اتوماتیک، اعلام سرقت، دوربین مداربسته، کنترل تردد و … می شوند. کلیه طراحی ها با توجه به نیاز کارفرما و استانداردهای بین المللی صورت می پذیرد و در صورت وجود زیر ساخت مناسب امکان هماهنگی این تجهیزات با دیگر تجهیزات پروژه نیز فراهم می آید. به عنوان مثال در صورت وجود زیر ساخت مناسب سیستم اعلام حریق با سیستم هوارسان ساختمان، جهت تخلیه دود در هنگام حریق، همسو خواهند شد.

مدیر عامل شرکت توسعه انرژی هامرز در ادامه به فعالیتهای دیگر شرکت اشاره و افزود: این شرکت با استفاده از تجارت پرسنل خود، کلیه عملیات مربوط به طراحی، تهیه و اجرای سامانه سیستم های سمعی و بصری را با کاربردهای اداری – تجاری، سالن ها و خانگی انجام می دهد. در کاربرد اداری – تجاری این سیستم ها شامل سیستم های پیجینگ، تلویزیون های تحت شبکه، سیستم های اطلاع رسانی تصویری هوشمند و اقدامات دیگری که مورد درخواست کارفرما باشد می باشند. در سالن های همایش و آمفی تاتر طراحی آکوستیک، سیستم های صوتی، پرده های نمایش، ضبط و پخش تصاویر و … در کاربرد خانگی سیستم های صوتی High از دیگر زمینه های فعالیت شرکت هامرز می باشد.

قدیری در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به به پیش زمینه فعالیت در زمینه اتوماسیون و نیاز کارفرمایان گفت: شرکت توسعه انرژی هامرز چندی است فعالیت خود را در زمینه خانه های هوشمند گسترش داده است. این امر با بررسی بیش از پانزده برند برتر فعال در این زمینه آغاز شده و با امکانات فراهم شده توسط تجهیزات این برندها و مطابقت آن با نیاز کاربران ایرانی پیگیری شده است. این شرکت تمامی سعی خود را جهت بدست آوردن بالاترین سطح رضایت کاربران این سامانه به انجام رسانده است به طوریکه سیستم هوشمند به کار گرفته شده به سهولت طی یک روز بر روی تمامی ساختمان ها بدون نیاز به تغییرات سیم کشی قابل نصب بوده و در ضمن دسترسی دستی کاربر را نیز محدود نمی کند به این معنی که کاربر در زمان مورد نیاز می تواند تمامی تجهیزات تحت کنترل این سیستم هوشمند را به صورت دستی نیز کنترل نماید. سیستم خانه هوشمند بنا به درخواست کارفرما طراحی و تمامی قابلیت های آن در صورت نیاز قابل ارتقاست . سینماهای خانگی نیز جزء خدمات این شرکت می باشد.

وی ادامه داد: شرکت توسعه انرژی هامرز کلیه عملیات طراحی، تهیه و اجرای شبکه های دیتای کامپیوتری را به عهده می گیرد. این عملیات شامل شناخت نیازهای کارفرما، بررسی و انتخاب تجهیزات موجود و در نهایت دسترسی به بالاترین سطح رضایت مندی با صرف کمترین هزینه ممکن می باشد که کلیه عملیات مربوط به شبکه چه در حوزه ی پسیو و چه در حوزه ی اکتیو توسط پرسنل و کاشناسان شرکت صورت می پذیرد .این شرکت با توجه به شناخت کامل از تجهیزات و امکانات اجرایی در دسترس، اقدام به تعمیر و نگهداری کلیه سامانه ها و تجهیزات ذکر شده در حوزه فعالیت خود می نماید. در بسیاری از پروژه ها تعریف کاملا اشتباهی برای این فرآیند به عمل آمده است. این تعریف اشتباه شامل تنها تعمیر است و نه نگهداری .

نگهداری به معنی شناخت و اقدام به عملیات مورد نیاز هر تجهیز برای تداوم کار آن در سیستم قبل از خرابی و در حین کار آن تجهیز می باشد که در اکثر موارد دیده شده تجهیز به حال خود گذاشته شده و در هنگام خرابی فرد راهبر به تعمیر و تعویض آن می پردازد. این شرکت با تهیه نظام راهبری در ابتدای هر قرارداد نگهداری  برای تمامی تاسیسات و تجهیزات موضوع قرارداد ،  اقدام به شناسایی تمامی تجهیزات و فرآیند های مورد نیاز آن ها جهت نگهداری بهتر بر طبق استانداردهای موجود نموده و سپس طی دوره قرارداد کلیه عملیات نگهداری بر طبق این نظام نامه صورت می پذیرند. این شرکت کلیه خدمات مشاوره‌ای، دانش فنی و تجربه خود را در زمینه های تخصصی کار به صورت رایگان در اختیار کارفرما قرار می دهد که شامل مراحلی نظیر گرفتن نقطه نظرات کارفرما، تشکیل جلسه مشاوره، بررسی نقطه نظرات کارفرما، بررسی موانع و مشکلات کار، تطابق خواسته‌های کارفرما و در نهایت تنظیم گزارش مکتوب مشاوره فنی و ارائه آن به کارفرما می باشد.

قدیری گفت: شرکت توسعه انرژی هامرز با برگزاری دوره های و تهیه جزوات آموزشی در راستای انجام تعهدات خود دانش فنی خود را در پروژه در اختیار بهره بردار قرارداده تا بهره بردار بتواند تا حتی الامکان بدون نیاز به متخصصان شرکت از عهده راهبری سیستم برآید.

بنا به موضوع پروژه، خدماتی نظیر بازدید های ادواری و یا گارانتی تجهیزات و تعمیرات در این دسته قرار می گیرند و هر زمان و هر کجا که لازم باشد حتی بعد از انجام پروژه متخصصین شرکت در کنار کار فرما خواهند بود. چرا که اتمام و تحویل پروژه به معنی خاتمه یافتن رابطه ی کارفرما با شرکت نخواهد بود . ایشان در بخش دیگری از صحبتهای خود، به موانع  سختگیرانه و حتی در بخشهایی بهانه گیرانه بر سر راه شرکتها در ورود به وندورها، اشاره نمودند.

قدیری در بخش پایانی صحبتهای خود، پاسخگویی خوب را از نقاط قوت دبیرخانه ی انجمن برشمردند و با اشاره به سختی کار انجمن در دستیابی به منافع صنفی و رفع مشکلات پیش روی اعضا، ابراز امیدواری کردند تا با مشارکت بیشتر اعضا، بتوانیم بر موانع موجود در سر راه فعالیت شرکتهای اتوماسیونی ایرانی در واگذاری پروژه ها و مسایل مرتبط در این حوزه فایق آییم.

درباره مدیر سایت

بررسی بیشتر

انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی , اتوماسیون صنعتی , اتاق بازرگانی ایران , مجمع عمومی

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی

مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی برگزار گردید.   به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *