خانه / کسب و کار / مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷

مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷

مجمع عمومی عادی سال ۱۳۹۷ انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی

فصل جدید همدلی و هم صدایی

به گزارش روابط عمومی، مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی در بیست و سومین سال فعالیت این انجمن در روز چهارشنبه مورخ ۲۶ دی ماه سال ۱۳۹۷ در محل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار شد. این مجمع که از ساعت ۱۵:۰۰ آغاز شد، همچون سال های گذشته در نوبت اول به رسمیت رسید تا نشان از اعتقاد و اراده اعضای انجمن به فعالیت های صنفی و گروهی باشد.

ارایه گزارش عملکردکساله هیأت مدیره و دبیرخانه

پس از اعلام رسمیت جلسه توسط آقای مهندس فرهادی، نسبت به انتخاب اعضای هیأت رییسه مجمع عمومی اقدام شد که با اکثریت آراء، آقای مهندس همایون رشیدی از شرکت توسعه تأمین پرشیا، به سمت رییس جلسه، آقای مهندس مرتضی مخلص آبادی از شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا، مکو به سمت نایب رییس، آقای مهندس علیرضا لاجوردی از شرکت نوین دانش آینده به عنوان ناظر اول، آقای مهندس مجید سلیمی از شرکت جی ام اینترنشنال پارسه به عنوان ناظر دوم و آقای مهندس محمد حسن ابراهیمی از شرکت ایورد آریا به عنوان منشی جلسه انتخاب شدند.

همچنین آقای مهدی سیافی به عنوان نماینده معاونت تشکل های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و آقای مهدی ربیعی به عنوان نماینده سازمان های کارفرمایی و کارگری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه حضور داشتند.

پس از انتخاب هیأت رییسه، دستور جلسه قرائت شد و بعد از آن گزارش عملکردکساله هیأت مدیره و دبیرخانه توسط اعضای هیأت مدیره دوره هشتم و دبیر انجمن ارایه شد و مورد تصویب مجمع محترم قرار گرفت. گفتنی است این گزارش در قالب مجلدی به صورت مکتوب از سوی دبیرخانه انجمن در اختیار اعضای حاضر در مجمع قرار گرفت. گزارش ارایه شده پوشش دهنده اقدامات انجام شده و در دست اجرای هیأت مدیره در حوزه های کاری هیأت مدیره و همچنین اقدامات پیشنهادی برای آینده بود.

بخش انتهایی این گزارش به تعداد جلسات هیأت مدیره و نیز زمان صرف شده توسط اعضای هیأت مدیره جهت حضور در جلسات داخل و خارج از انجمن اختصاص داشت. ارایه گزارش عملکرد هیأت مدیره با بیانات آقای مهندس فرهادی رییس هیأت مدیره دوره هشتم آغاز شد.

اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران

تقویت بستر تعاملات با اتاق بازرگانی ایران از طریق عضویت در هیأت نمایندگان اتاق ایران و حضور در جلسات ماهانه هیأت نمایندگان، برگزاری نشست هیأت مدیره انجمن با آقای سیف معاون تشکل ها در اتاق ایران، عضویت در کمیسیون کار، مالیات و تأمین اجتماعی، انجام تکالیف قانونی در قبال اتاق، حضور منظم کارکنان دبیرخانه در گرد همایی ها، جلسات و دوره های آموزشی اتاق، اطلاع رسانی هیأت های تجاری و اتاق های مشترک به اعضا، حضور فعال در فرآیند ارزیابی و رتبه بندی تشکل های عضو اتاق، حضور مؤثر و مستمر در فرآیند تدوین شاخص های رتبه بندی شرکت ها در مرکز ملی رتبه بندی اتاق ایران، از جمله اقداماتی بود که فرهادی در صحبت های خود به آن ها اشاره کرد و به نتایج به دست آمده از جمله، اخذ رتبه B در نظام رتبه بندی تشکل های عضو اتاق ایران، ارتقاء جایگاه و اعتبار انجمن در میان تشکل های عضو اتاق، بهره مندی از کمک های اتاق به تشکل ها و ارتقاء دانش کارکنان دبیرخانه در حوزه فعالیت های تشکلی اشاره نمود.

وی همچنین تداوم جذب کمک های نقدی و غیرنقدی اتاق به تشکل ها، استفاده از پتانسیل های قانونی اتاق به منظور رفع موانع صنفی اعضای انجمن، تلاش در جهت تقویت جایگاه صنعتگران در اتاق را به عنوان اقدامات پیشنهادی جهت در دستور کار قرارگرفتن هیأت مدیره دوره نهم انجمن مطرح نمود.

اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی تهران

فرهادی در ادامه صحبت های خود، حضور نماینده انجمن به عنوان تنها نماینده تشکل ها در اتاق فکر تأمین اجتماعی، انعکاس مشکلات اعضا در زمینه تمدید کارت های بازرگانی، حضور منظم کارکنان دبیرخانه در گردهمایی ها، جلسات و دوره های آموزشی اتاق تهران را از اقدامات صورت گرفته در سال سوم فعالیت هیأت مدیره دوره هشتم انجمن در ارتباط با اتاق تهران برشمرد.

شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، صنفی، حرفه ای کشور

فرهادی در ادامه به موضوعات در دست پیگیری در شورا با توجه به جایگاه شورا به عنوان رابط انجمن با سازمان برنامه بودجه اشاره کرد و حضور در جلسات اصلی شورا، حضور در جلسات کمیته های تخصصی بازبینی آیین نامه های رتبه بندی پیمانکاران، مشاوران و پیمانکاران طرح و ساخت، حضور در کمیسیون طرح و برنامه اتاق، حضور در کارگروه ارتباط با اتاق ایران، حضور در جلسات بررسی لوایح و طرح های ارایه شده به مجلس شورای اسلامی، حضور در نشست های دوره ای مدیران تشکل های عضو شورا، حضور در جلسات کمیته نظام فنی و اجرایی، عضویت و حضور فعال در کمیته دایمی بیمه و مالیات، حضور در جلسات نهاد تعامل، تدوین نظام ارزیابی و رتبه بندی متخصصان اتوماسیون صنعتی، حضور در کمیته بازبینی آیین نامه جبران آثار ناشی از افزایش نرخ ارز را از اهم اقدامات صورت گرفته در این شورا برشمرد.

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در بخش دیگر گزارش عملکرد هیأت مدیره، آقای مهندس ذوالفقاری، عضو هیأت مدیره دوره هشتم انجمن به تعاملات صورت گرفته با وزارت صمت اشاره و برگزاری جلسات با مدیرکل دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت و کارشناسان این اداره کل در خصوص موضوعات مبتلابه اعضای انجمن، بررسی پرونده های درخواست ارز اعضای انجمن و اعلام نظر در این خصوص به دفتر صنایع برق و الکترونیک وزارت صمت، اعلام فهرست توانمندی های ساخت داخل اعضای انجمن وفق قانون حداکثر، پاسخگویی به استعلامات وزارت صمت در خصوص ساخت داخل اقلام و پروژه های اتوماسیون صنعتی، حضور در نشست های مدیران عالی وزارت صمت با مسؤولان تشکل ها، انعکاس موارد اعلامی از سوی وزارت صمت به اعضا، ارایه اطلاعات درخواستی به این وزارتخانه و سازمان های زیرمجموعه، اعلام نظر انجمن در خصوص مقررات صادرات و واردات، برگزاری جلسات با مدیران و کارشناسان معاونت آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت با موضوع ورود تخصص های اعضای انجمن به حوزه صنایع پیشرفته و صدور پروانه بهره برداری برای تخصصکپارچه سازی سیستم های اتوماسیون صنعتی، را از موارد حایز اهمیت در مناسبات انجمن با وزارت صنعت معدن و تجارت برشمرد.

وزارت نفت

در ادامه جلسه آقای مهندس باباپور عضو هیأت مدیره و خزانه دار دوره هشتم هیأت مدیره انجمن با بیان اعلام آمادگی همکاری با وزارت نفت در تدوین شاخص های ارزیابی و شناسایی شرکت های توانمند اتوماسیونی، برگزاری نشست با آقای مهندس نعمت زاده مشاور ارشد صنعتی وزیر نفت با موضوع اعلام توانمندی های اعضای انجمن جهت همکاری در پروژه های نگهداشت و افزایش برداشت و در پی آن استعلام توان اعضا و اعلام به دفتر جناب نعمت زاده و پیگیری ورود اعضا به وندورلیست مربوطه و برگزاری نشست با مسؤولان اداره کل نظام تأمین کالا و تجاری سازی فناوری و شرکت در جلسات کارگروه بازبینی آیین نامه های تدوین لیست بلند منابع واحد دستگاه مرکزی نفت همچنین مکاتبه با مسؤولان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران در راستای معرفی توانمندی های اعضای انجمن و اعلام آماگی همکاری در ارزیابی ها را به عنوان اقداماتکساله انجمن در مناسبات صورت گرفته با وزارت نفت عنوان نمود و هدف از این تعاملات را تلاش به منظور به حداکثر رسیدن سهم اعضای انجمن از پروژه های صنعت نفت کشور و نیز دستیابی به نقش مرجعیت در وزارت نفت اعلام کرد.

فدراسیون صنعت نفت ایران

عضویت در هیأت رییسه فدراسیون صنعت نفت ایران، عضویت در کمیته تدوین استراتژی فدراسیون، حضور در جلسات و نشست های فدراسیون، عضویت در کمیسیون تصمیم سازی فدراسیون، از جمله مواردی بود که در گزارش آقای مهندس مسعود مهرداد عضو هیأت مدیره انجمن به آنها اشاره شد. مهرداد در صحبت های خود به حضور فعال در فدراسیون به منظور پیگیری منافع مشترک بخش خصوصی از طریق این فدراسیون و تثبیت جایگاه آتی انجمن در فدراسیون تأکید کرد و معرفی انجمن به عنوانک تشکل فعال و تأثیرگذار به دیگر تشکل های بخش خصوصی را از نتایج مثبت حضور انجمن در فدراسیون صنعت نفت ایران دانست.

تدوین آیین نامه ارزیابی کارشناسان اتوماسیون صنعتی

در ادامه این گزارش، ذوالفقاری از تدوین آیین نامه ارزیابی کارشناسان اتوماسیون صنعتی و مشخص نمودن ساختار و محتوای ارزیابی جهت ارایه به شورای هماهنگی تشکل ها و تلاش در جهت تصویب این آیین نامه در سازمان برنامه و بودجه در کمیته پژوهش، فناوری و آموزش انجمن به عنوان دستاورد حایز اهمیت کمیته درک سال گذشته اشاره نمود و تأکید کرد که این مهم با برگزاری جلسات متعدد و صرف ساعت ها بحث و بررسی پیرامون سیستم های ارزیابی داخلی و خارجی محقق شد. ذوالفقاری با ارایه نسخه مکتوب این آیین نامه به مجمع، از هیأت مدیره دوره نهم انجمن درخواست کرد تا در راستای فراهم آوردن ساز و کار اجرایی آن نهایت اهتمام خود را به کار گیرد.

همکاری با نمایندگان پروژه آموزش های شغلی دوگانه ایران و آلمان در اتاق بازرگانی ایران از دیگر موضوعات مطرح شده توسط ذوالفقاری بود که این موضوع نیز از سوی کمیته پژوهش، فناوری و آموزش انجمن در دست پیگیری است.

افزایش سطح تعاملات بیرونی انجمن
برنامه ریزی و تعیین حضور نمایندگان انجمن در اتاق های مشترک که بر این اساس انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی عضو اتاق مشترک ایران و آلمان اتاق مشترک ایران و عراق می باشد؛ همچنین در دستور کار بودن حضور انجمن در اتاق های مشترک ایران و سوریه و ایران و عمان، عضویت در باشگاه نفت و نیرو جهت ایجاد بسترهای همکاری مشترک با این مجموعه، رایزنی با نمایندگان شرکت اسلونیایی و بررسی راه های تعامل و صادرات خدمات فنی و مهندسی و نیز معرفی پروژه های در دست انجام شرکت ها جهت فاینانس و تولید محصول مشترک با شرکت های فعال در حوزه اتوماسیون، حضور نمایندگان کمیته توسعه مناسبات و همکاری های مشترک در جلسه تشکل ها با سفرا و بررسی شرایط فعالیت اعضا در این کشورها، برگزاری نمایشگاه مستقل اتوماسیون و نیز برنامه ریزی جهت برگزاری سمینارهای تخصصی از سوی انجمن، نشست با نمایندگان شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو در جهت افزایش سطح تعاملات و انعقاد تفاهم نامه همکاری، نشست با نمایندگان مرکز تحقیقات سیاست های علمی کشور، برگزاری جلسه مشترک هیأت مدیره های انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی و انجمن مهندسان کنترل و ابزار دقیق و استخراج زمینه های همکاری مشترک، از جمله مواردی بود که آقای مهندس شهابی در گزارش خود به عنوان اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش سطح مناسبات انجمن به آنها اشاره نمود.

کمیته های تخصصی

تشکیل کمیته تخصصی اسکادا، تله متری، مخابرات و IOT و کمیته تخصصی سازندگان با هدف شناسایی توانمندی های اعضای انجمن در حوزه های مربوطه در کنار کمیته تخصصی صنعت نفت انجمن که درسال دوم فعالیت خود قرار دارد و نیز برگزاری مجمع کمیته تخصصی کشاورزی، دام و طیور در آینده ای نزدیک با هدف ارایه توانمندی های شرکت های فعال در مکانیزاسیون و اتوماسیون کشاورزی و دام و طیور به وزارت جهاد کشاورزی و فراهم آوردن بستر مشارکت حضور اعضای فعال در این حوزه در پروژه های مرتبط از دیگر اقداماتی بود که در صحبت های آقای مهندس باباپور، عضو هیأت مدیره و آقای مهندس تیموری دبیر انجمن به آنها اشاره شد.

دبیرخانه

بخش پایانی این گزارش به فعالیت های دبیرخانه انجمن طیک سال گذشته اختصاص داشت که توسط آقای مهندس وحید تیموری دبیر انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی ارایه شد. وی به گزارش های ارایه شده از سوی اعضای هیأت مدیره اشاره و خاطر نشان کرد که این گزارش به نوعی انعکاس دهنده تلاش همکاران خدوم دبیرخانه نیز هست. معرفی و تقدیر از زحمات کارکنان دبیرخانه انجمن بخش دیگری از بیانات دبیر انجمن را تشکیل می داد و در این ارتباط از خانم ها، مهندس سمیرا محمودی مدیر داخلی انجمن و مدیر اجرایی ماهنامه صنعت هوشمند، ماریه جان بزرگی مسؤول دفتر انجمن، مهندس آرزوزدانی کارشناس آگهی ماهنامه صنعت هوشمند و المیرا محمودی کارشناس فروش صنعت هوشمند، آقای هادی بنایی مدیر روابط عمومی و آقای بابک داوودی مسؤول مالی انجمن تقدیر و تشکر به عمل آمد.

انتخاب اعضای هیأت مدیره دوره نهم انجمن

در ادامه جلسه برای انتخاب هیأت مدیره دوره نهم انجمن رأی گیری به عمل آمد و بر این اساس آقایان مهندس حسین فرهادی از شرکت فراموج پویا، مهندس مهدی شهابی از شرکت صنعت هوشمند آسیا، مهندس مهران باباپور از شرکت ایراث طرح، مهندس پژمان تراکمه از شرکت نیرو کنترل سامان، مهندس مسعود مهرداد از شرکت کامپیوتری برگ، به عنوان اعضای اصلی هیأت مدیره و
آقای مهندس مهرداد رستگار از شرکت تام ایران خودرو و آقای مهندس کاوه نعمتی از شرکت کرمان تابلو به عنوان اعضای علی البدل هیأت مدیره برای مدت ۳ سال انتخاب شدند.

انتخاب بازرسان انجمن

پس از ارایه گزارش سال مالی منتهی به ۳۰/۰۷/۹۷ و گزارش بازرسان و اعلام نظر اعضا، نوبت به معرفی کاندیداهای بازرسی انجمن رسید که در نهایت پس از شمارش آراء آقای مهندس حسین ریاحی از شرکت درنا صنعت مهر و آقای مهندس رضا باصری زاده از شرکت صنایع کنترل دقیق پارت به عنوان بازرسان اصلی انجمن و آقای مهندس حامد خسروی از شرکت فناوران اطلاعات سیوان به عنوان بازرس علی البدل انجمن برای مدتکسال انتخاب شدند.

دیگر مصوبات مجمع عمومی عادی

بودجه سال آتی انجمن توسط آقای مهندس مهران باباپور، خزانه دار دوره هشتم هیأت مدیره ارایه و تصویب شد. با عنایت به توضیحات خزانه دار و دبیر انجمن مبنی بر برنامه ریزی های صورت گرفته در راستای تأمین بخشی از هزینه ها از توسعه فعالیت ها و خدمات انجمن، پیشنهاد عدم افزایش حق عضویت در سال مالی ۹۸ ۹۷ ارایه و مبلغ حق عضویت ماهانه انجمن بدون تغییر در سه سال گذشته، ۲.۸۰۰.۰۰۰ ریال تعیین گردید. همچنین اختیار تصمیم گیری پیرامون شرکت های بدهکار عضو از سوی مجمع محترم به هیأت مدیره دوره نهم انجمن تفویض گردید.

روزنامه اطلاعات همچون سال گذشته به عنوان روزنامه کثیر الانتشار انجمن انتخاب شد.

سپس اعضای حاضر با بریدن کیک، در جریان آغاز به کار سایت iimag وبسایت ماهنامه تخصصی صنعت هوشمند، اولین ماهنامه خبری آموزشی در زمینه کنترل، ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی با سابقه انتشار پیاپی بیست وک ساله، قرار گرفتند و در جشن کوچکی که به این مناسبت برپا شد شرکت کردند.
این مراسم در ساعت ۱۸:۳۰ با گرفتن عکسادگاری به کارخود پایان داد.

دبیرخانه انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی مراتب تقدیر و سپاس خود را از تمامی شرکت های عضو و نمایندگان شرکت های حاضر در مجمع عمومی سال ۹۷ که با حضورشان باعث غنای جلسه شدند، اعلام می نماید.

امید که به پشتوانه این همراهی بتوانیم با قدرت و انسجام بیشتر در راستای منافع صنفی شرکت های اتوماسیونی گام برداریم.

 

درباره مدیر سایت

بررسی بیشتر

انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی، انجمن برتر فنی و مهندسی کشور

انجمن صنفی شرکت های اتوماسیون صنعتی، انجمن برتر فنی و مهندسی کشور به گزارش روابط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *